eTwinning projekts “Медиа вокруг нас / Media around us”

etwinning logo

Jau  daudzus gadus mūsu skola ar labiem rezultātiem piedalās eTwinning projektos. Šogad, neskatoties uz to, ka mācāmies attālināti, 10.a un 10.b klases skolēni kopā ar krievu valodas skolotāju Ludmilu Sumļaņinovu piedalās eTwinning projektā „Медиавокругнас / Mediaaroundus”.  Projekta mērķis ir iemācīt skolēnus atpazīt patiesas ziņas, atšķirt patiesu no nepatiesas informācijas. Projektā piedalās 21 skola no 7 valstīm: Gruzijas, Lietuvas, Ukrainas, Moldovas, Polijas, Čehijas, Latvijas, Armēnijas.

Projekta realizācijas laiks ir no 2021. gada februārim līdz 2021.gada jūlijam. Projekta aktivitātes, kurās pašlaik piedalāmies, ir iepazīšanās un projekta logo veidošana. 

30. martā Saldus vidusskolas 12 skolēni no 10.a,10.b un 11. d  klases eTwinning projekta “Медиавокругнас / Mediaaroundus”ietvaros  kopā ar krievu valodas  skolotāju Ludmilu Sumļaņinovu Zoom platformā pavadīja krievu valodas stundu kopā ar Benešovas profesionālās vidusskolas (Čehija) skolēniem  un skolotājiem.

  Šī bija lieliska iespēja pavadīt stundu vidē, kurā iespējams sazināties tikai krievu valodā. Ikvienam jaunietim un skolotājam bija nedaudz jāpastāsta par sevi un lietām, ko patīk darīt vai ar ko labprāt nodarbojas. Kad bijām dzirdējuši katra dalībnieka stāstu, iemācījām čehiem dažus vārdus  latviski.  Arī mēs, latvieši, dažus  vārdus iemācījāmies čehu valodā. Stundas noslēgumā Saldus vidusskolas skolnieces nedaudz iepazīstināja ar Saldus pilsētu, pilnveidojot savas prezentēšanas prasmes krievu valodā.

   Skolēni cer sazināties ar projekta dalībniekiem arī turpmāk, lai varētu uzzināt vairāk informācijas par Čehiju un sadarbības skolu, kā arī projekta dalībnieki vēlas stiprināt draudzību, lai paplašinātu savu vārdu krājumu krievu valodā.

    Šī ir lieliska iespēja iepazīt citas zemes kultūru, cilvēkus un praktiski pielietot krievu valodas zināšanas. 

  Galerijā  foto no tikšanās un mūsu skolas skolēnu  piedāvātie projektā logo.

 

Informāciju sagatavoja : Annija Žunda, 11.d klases skolniece,  un skolotāja Ludmila Sumļaņinova