Mēs mācāmies krievu valodu aktīvi

matroškas

No 31.maija līdz 3.jūnijam Erasmus + programmas 2.pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta “We learn Russian actively/Mācāmies krievu valodu aktīvi” (Līguma nr. 2018-1-PL01-KA229-051252_2) ietvaros norisinājās 4.mobilitāte. Šoreiz mūsu skolai bija jāuzņem viesi ļoti neparastā   formāta: ZOOM platformā, lai iepazīstinātu ar latviešu  kultūru, tradīcijām, nacionālajiem ēdieniem, apskates objektiem, kā arī ar mūsu galvaspilsētu Rīgu.

Projekta galvenais mērķis ir uzlabot skolēnu komunikācijas prasmes, kuri mācās  krievu valodu kā 2.svešvalodu.

8 Saldus vidusskolas skolēni- Danils Ašihmins (5.c klase), Anete Freiberga(6.a klase), Dana Krūmiņa (7.c klase), Jūlija Bahareva un Roberts Vilnis (8.b klase), Ralfs Krūmiņš(8.c klase), Elans Pētersons (9.a klase), Anna Frolova (9.b klase)- kopā ar krievu valodas skolotājām Ludmilu Sumļaņinovu un Nataļju Ašihminu pārstāvēja Saldus vidusskolu un  aktīvi piedalījās projekta aktivitātēs.

Projekta mobilitāti mēs sākām ar nelielu koncertu tiešsaistē, kurš tapa pateicoties mūsu skolas skolēniem: Salīnai Paulai Bārtulei (9.a klase), Artim Hermansonam (11.d klase), Līgai Mihailišinai (12.a klase) un Annai Līvai Bārtulei (12.b klase).

Pirmajā dienā mēs iepazīstinājām projekta dalībniekus ar savu pilsētu, apskates vietām un tradīcijām. 10.klases skolēni- Diāna Krūmiņa, Rebeka Gluškova, Diāna Baburina, Līna Kārkliņa, Ieva Bieze, Paula Siliņa, Harijs Donats Zomerfelds un 11.klases skolniece Annija Žunda  sagatavoja informāciju par vienu no objektiem un aizraujoši stāstīja tiešsaistē, atrodoties pie sava objekta. Tāda iepazīšanās forma ļoti patika mūsu projekta partneriem.

Projekta ietvaros devāmies uz  Alsungu, lai izceptu sklandraušus,  pastāstītu un parādītu pārējiem projekta dalībniekiem  sklandraušu gatavošanas procesu un  iepazīstinātu ar citiem  latviešu tradicionālajiem ēdieniem. Ļoti interesanti projekta dalībniekiem bija arī uzzināt par Zirņu kulināro mantojumu, ēdieniem, kurus var pagatavot no pelēkajiem zirņiem, un mūsu projekta dalībniekiem bija iespēja to izbaudīt.

Savukārt Polijas projekta dalībnieki  devās  uz meistarklasi Polijā, kur gatavoja un baudīja populārus ēdienus Latvijā.

Kopa ar Saldus vidusskolas skolēniem Diānu un Renāru Māliņiem TDA “Kursa” vadītāja Inese Buša novadīja tiešsaistē dejas stundu, mācot mūsu projekta dalībniekiem latviešu tautas dejas soļus un aicinot izmēģināt tos.

Projekta dalībnieki iemācījās  kopīgu dziesmu, prezentēja populāras muzikālas grupas Latvijā, Polijā, Lietuvā, Čehijā un devās interaktīvos uzdevumu  labirintos jauktās internacionālās grupas, iepazīstot vienam otru un atraktīvi pavadot laiku, kā arī piedalījās zīmējumu konkursā ” Matrjoška”.

Ļoti aizrautīgi projekta dalībnieki  veidoja krievu tautas lelles (“kukla-motanka”) biedrības “Živica” vadībā. Paldies Tamarai Svirbutai un Olgai Aleškinai. Ar interesi klausījās, kā var  izveidot savu personisko rakstu un ļoti priecājās, saņemot to. Paldies Līgai Šaulei.

Projekta īstenošanas laikā skolēniem  bija iespēja paplašināt savas  zināšanas ģeogrāfijā,  literatūrā, uzzināt mūsu  partnervalstu kultūru un kulinārijas tradīcijās. Skolēniem bija iespēja sazināties ar citiem krievu valodas lietotājiem, pilnveidot savas krievu valodas prasmes.

Projekts  ļauj skolotājiem bagātināt savu pieredzi  un dalīties pieredzē ar skolotājiem no sadarbības valstīm un skolām.

 

Informāciju sagatavoja krievu valodas skolotāja Ludmila Sumļaņinova