Vasarā turpinās projektu aktivitātes

No 10. jūnija  līdz 13.jūnijam  projekta „Mācāmies krievu valodu aktīvi” ietvaros mobilitātē uz Lietuvas pilsētu  Alytus  devās skolēni –Jūlija Bahareva (6.b klase), Paula Stepēna (7.b klase), Elans Pētersons (7.a klase),  Diāna Krūmiņa, Kristiāns Liģeiķis, Harijs Donāts Zomerfelds (8.a klase)- kopā ar skolotājam Ludmilu Sumļaņinovu un Marinu Gakuti.

Pirmajai dienai nosaukums bija „Mīklas, ātri runājami un skaitāmi dzejoļi”. Pirmajā vizītes dienā projekta pārstāvji no Polijās, Čehijas un  Latvijas tika sirsnīgi uzņemti skolā pilsētā Alytus, kur bija iespēja piedalīties oficiālajā uzņemšanā, kā arī baudīt skolēnu un skolotāju sagatavoto koncertu, paradīt sagatavoto mājās darbu un spēlēt iepazīšanās spēles. Devāmies arī ekskursijā pa skolu, kur dažādās klasēs satikāmies ar skolēniem un skolotājiem. Pēc tam apmeklējām studiju pilsētā Druskininkaj, kur katram bija iespēja izveidot savu figūru no sāls. Vakarā devāmies pastaigā par pilsētu Alytus.

Otrajā dienā devāmies uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kur apmeklējam  nacionālo muzeju, vecpilsētu un Traķu pili. Pēc tam apmeklējam  fermu, kurā audzē alpakus.

Trešā diena bija ar nosaukumu „Krievu sakāmvārdi”. Skolēni veidoja elektronisko  grāmatu (vietne story jumper) , pēc tam piedalījāmies sporta sacensībās. Pēcpusdienā devāmies  uz amatu centru, kur bija iespēja piedalīties meistarklasēs, kā arī pagatavot un nogaršot lietuviešu nacionālos ēdienus. Bijām arī Jauniešu centrā, tur iepazināmies ar lietuviešu  tautas dejām, secinājām,  kā tās  ir ļoti līdzīgas latviešu tautas dejām. Bijām mūzikas instrumentu muzejā, kā arī devāmies pastaigā, kuras laikā varējām iepazīties ar dažādām skaistām un ievērojamām pilsētas  apskates vietām.

Pēdējās kopīgi pavadītās dienas nosaukums- „Pasakas”, mēs klausījāmies pasakas, zīmējām, veidojām pasaku varoņu maskas un kostīmus. Nobeigumā bija  projekta video skatīšanās, dāvanu pasniegšana, sirsnīgas sarunas un atvadas.