Bija problēma, tad radās ideja tās atrisināšanai un tad tapa projekts “Gribi, dari, tu to vari”!
Projekta mērķis bija saliedēt Saldus vidusskolas pašpārvaldes dalībniekus, iesaistīt jaunus un motivēt jebkuru tās dalībnieku!
Mērķa sasniegšanai – motivēt un saliedēt- tika izvēlēti skolēniem labi pazīstami Saldus novada cilvēki. Ar Tomu Samsonu, bijušo Saldus vidusskolas prezidentu, šobrīd jaunu, perspektīvu mūziķi tikāmies ZOOM platformā. Toms iepazīstināja ar sevi, atklāja savas šī brīža skolas pašpārvaldes stratēģiju pēc kuras viņi strādā un tās piecus likumus.
Ansis Pūce, daudziem pazīstams kā saldus boksa kluba dibinātājs, sporta skolotājs un treneris, šobrīd arī Saldus novada domes deputāts nopietnā sarunā atcerējās savus skolas gadus, atklāja kā motivē sevi un citus, un kopīgi nonācām pie atziņas, ka bez darba nekas nebūs!
Sarunu turpināja Saldus novada uzņēmējs Māris Bobkovs, kurš pastāstīja kā viņam gājis skolā, kā nonāca līdz idejai par tenisu, un kāda ir viņa stratēģija trenējot jauniešus, kā arī lika aizdomāties, ka neizmēģinājis dažādus brīvā laika nodarbes savu neatradīsi. Skolēnu pašpārvalde esot ideāla vieta tam, te var gan idejas “mētāt”, gan tās realizēt, komunikāciju prasmes un organizatoriskās prasmes attīstīt.
Sarunas bija dažādas un tas, manuprāt, bija ļoti interesanti, jo šādā veidā pašpārvaldes dalībnieki varēja redzēt, ka ikviena ideja ir realizējama, neskatoties uz to, ka katrs mēs esam unikāls ar savām domām, jūtām, emocijām un fantāziju.
Nākošā iedvesmas persona, ar kuru tikās skolēni, bija Randa Ķeņģe, izglītības un zinātnes ministrijas politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā. Randa ar saviem piemēriem un uzdevumiem lika mums ieraudzīt katram sevi, citus pašpārvaldes dalībniekus, saprast katra stiprās puses, saskatīt atbalsta personas sev apkārt, lika mums komunicēt un kaut nedaudz vairāk iepazīt vienam otru. Pēc nodarbības mēs katrs sev spējām atbildēt uz jautājumiem -cik tu daudz dari pašpārvaldē, kāda ir manas skolas pašpārvalde un kāda tā būs pēc pusgada! Ar lielu motivāciju devāmies atpakaļ uz zāli, nedaudz atpūtāmies, uzkodām, parunājām, spēlējām spēli, kuru skolotāja Ilze Barisa ar četrām pašpārvaldes meitenēm atveda no projekta nodarbībām Vaiņodē. Spēle ļoti visus aizrāva, mēs nepamanījām, ka klāt vakariņas- garšīgās picas no Hotcafe.
Vakara noslēgumā priekšā bija ļoti nopietns darbs- pašpārvaldes pusgada plāna sastādīšana. Strādājām pēc Toma Samsona iepriekš nosauktajiem pieciem likumiem. Pusgada pašpārvaldes plāns bija gatavs necerēti ātri, pilns idejām, ar cerību tās realizēt!
Jaunieši saņēma balviņas par piedalīšanos, termosiņus ar ‘’Saldus vidusskolas’’ un ‘’#Jaunieši darbībā 2021’’ uzrakstu, kā arī T-kreklus ar Saldus jauniešu mājas logo ansambli un Saldus vidusskolas logo.
Paldies ir pelnījis ikviens, kas palīdzēja īstenoties projektam! Saldus novada pašvaldības projektu fondam paldies par finansiālu, Saldus jauniešu mājai par palīdzību ideju noformulēšanā un atbildēm uz ikvienu neskaidru jautājumu, projekta konsultantei skolotajai Ilzei Barisai , kas bija kā dzinējs uz priekšu, kad nolaidās rokas, manai klases biedrenei Laurai Heinackai, kas bija man kā labā roka, un, protams, dalībniekiem, jo pateicoties viņiem projekts bija izdevies!
Projekta vadītāja, Alise Strautāre, 11.klases skolniece
Projekts īstenots p.k. „Jaunieši darbībā 2021” ietvaros, to rīko biedrība “Saldus jauniešu balss” sadarbībā ar JIC “Šķūnis” (no 1.09.2021. “Saldus jauniešu māja”), finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds”