2022./2023.m.g. 10.vm klases skolēni Jūlija Bahareva, Alise Brinčika, Paula Irbe, Aleksandra Kornejanova, Viesturs Venediktovs, Emīlija Didze, Vendija Starovoitova, Samanta Taulīna, Anete Dravniece,11.k skolēns Elans Pētersons kopā ar krievu valodas skolotāju Ludmilu Sumļaņinovu darbojās eTwinning projektā „Our dream school / Школа нашей мечты”.
Projekta mērķis bija izveidot sapņu skolu, kas veicina jauktu mācīšanos, visiem pieejamu iekļaujošu izglītību, ar estētisku, kultūras labklājību un attīstītu infrastruktūru.
Projektā piedalījās 14 skolas: 1 skola no Lietuvas,1 skola no Latvijas, 1 no Polijas, 1 no Armēnijas, 1 skola no Ukrainas un 9 skolas no Gruzijas.
Projekta dalībnieku vecums: 11-16 gadi.
Notika 6 tiešsaistes tikšanās, 2 tikšanās tikai skolotājiem un 4 skolotājiem un skolēniem, kuri piedalījās projektā. Tikšanās un projekta laikā skolēni komunicēja krievu un angļu valodās.
Visi skolēni sadalīja pienākumus un darbojās vienā no grupām, kopumā tās bija 5.
Grupu sadalījums:
- grupa bija atbildīga par skolas pagalmu;
- grupa – par skolu un kabinetiem;
- grupa – sastādīja stundu sarakstu, izdomāja priekšmetus, kādus viņi labprāt mācītos sapņu skolā;
- grupa atbildēja par ārpusstundu nodarbībām;
- grupa intervēja skolēnus, skolotājus un vecākus, lai uzzinātu viņu viedokļus par sapņu skolu.
Katra grupa organizēja savas tikšanās, plānoja laiku savām aktivitātēm, kā arī pētīja kādas IT vietnes varētu izmantot savā darbā, lai būtu iespējams īstenot plānus un ieceres.
Pēdējā projekta tiešsaistes tikšanās notika 25.maijā, kurā katra grupa demonstrēja savus rezultātus. Interesanti bija tas, ka lielākā skolēnu daļa tikai nedaudz papildināja esošo mācību priekšmetu klāstu, bet par pamatu paņēma jau šobrīd apgūstāmos mācību priekšmetus. Skolēni izveidoja sarakstu ar jauniem mācību priekšmetiem, kurus vēlētos iekļaut savā sapņu skolā:
5.- 6.klases skolēni: astronomiju, programmēšanu, fiziku, mākslu, koka grebšanu (kokapstrāde); 7. – 8. klasē – arhitektūru, reliģijas pamatus, programmēšanu, robotiku.
9.klasē – tiesību pamatus un lasīšanu savam priekam; 10.-11.klasē – dejas, kulināriju, ģeoloģiju, loģiku, laboratorijas darbus, ētiku, astroloģiju, medicīnas pamatus, rasēšanu, publiskās uzstāšanās mākslu, tautu izzināšana, pasaules literatūra, kino.
Skolēni vēlētos samazināt stundu skaitu vienā mācību dienā: pamatskolēni – līdz 5 mācību stundām un vidusskolēni 6-7 mācību stundas dienā.
Projektā stundu saraksta izveidē no Saldus vidusskolas piedalījās: 10.vm, 10.k, 11.vm klases.
Projekta tikšanās laikā vienmēr valdīja ļoti pozitīva, atbalstoša, fantastiska atmosfēra.
Paldies mūsu projekta sadarbības partneriem par aktīvu dalību un interesantiem darbiem!
Projekta rezultātus var redzēt šeit:
projekta grāmata
https://read.bookcreator.com/j1sSymgFncUH7EcKfnBxd55mMq23/6TiJ1H4dQaqhBkjEykDmlQ
skola un skolas pagalms