JZA mācās praktiski Papē

Piektdien, 21. septembrī, 10. klases skolēni Jauno zinātnieku akadēmijas ietvaros kopā ar sk. Baibu Kalvi-Vištarti devās uz Papes ornitoloģisko staciju, kur vēlējās uzzināt un apskatīt, kā notiek migrējošu putnu sugu apgredzenošana un izpēte. Kā solīja prognozes, tā bija viena no labākajām migrācijas dienām sezonā. Par to pārliecinājāmies, kad aizbraucām uz turieni, jo debesis bija pilnas ar putniem – lielākiem un mazākiem.

Kopā ar Valtu Jaunzemu , mūsu klasesbiedru, kurš ar to nodarbojas jau vairākus gadus, devāmies mazā ekskursijā pa teritoriju. Apskatījām gan lielākus, gan mazākus tīklus, kuros tiek ķerti putni, lai varētu tos apgredzenot un pēc tam atkal palaist brīvībā. Redzējām, kā putniem uzliek gredzenus, kā nosver un nomēra spārnu garumus. Redzējām kādos apstākļos un ar kādām ierīcēm to dara,tas ir ļoti laikietilpīgs darbs. Sastapām žubītes, garastes, meža strazdu, mizložņu, zīlītes un zeltgalvīšus, kuri ir paši mazākie putni Eiropā, iemācījāmies tos pēc cekula atšķirt, noskaidrojot , kuri ir tēviņi, kuri – mātītes. Ornitoloģiskajā stacijā priekš mums bija sagatavoti(noķerti iepriekš) dažādi putni, kurus varējām apskatīt tuvāk un uzzināt interesantus faktus par tiem. Pēc tam tos paturējām rokās un palaidām savvaļā. Pēc ekskursijas devāmies pastaigā gar jūru.

Visi esam ieguvuši jaunas zināšanas, labi pavadījuši laiku pie dabas un palikuši saliedētāki. Liels paldies Valtam, kurš mums visu izrādīja un izstāstīja. Noteikti iesakām visiem apmeklēt Papes ornitoloģijas staciju, jo tā ir lieliska iespēja izrauties no ikdienas , pilsētas burzmas un kaut ko jaunu iemācīties.

Aivita Romanauska, 10.b klases skolniece