Decembra skolas somā “Laimas” šokolāde

4. decembrī programmas „Latvijas skolas somas” ietvaros 9.b klase viesojās „Laimas” šokolādes muzejā. Mums bija iespēja doties izzinošā ceļojumā un noskaidrot, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki un kā kakao pārtop šokolādē. Tāpat mēģinājām izsekot kakao pupiņu ceļam no kakao koka līdz veikala plauktam un uzzināt, kā aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Gide Diāna mūs iepazīstināja ar vēsturiskajiem saldumu iepakojumiem un izpētījām, kuri no tiem laika gaitā mainījušies visvairāk vai vismazāk. Varējām apskatīt unikālas šokolādes skulptūras, sajūties kā pirmajā randiņā pie “Laimas” pulksteņa un iemūžināt savu saldo piedzīvojumu jautros foto, gifos un video!

Lai gūtu pilvērtīgu šokolādes pieredzi, mums bija iespēja atklāt sevī šokolādes meistaru „Laimas” radošajā šokolādes darbnīcā! Šeit ikviens varēja gan nobaudīt trīs veidu šokolādi, gan vairāk kā desmit dažādas šokolādes sastāvdaļas. Katram skolēnam bija iespēja pagatavot četras savas unikālās konfektes, kuras, iesaiņotas īpašā kārbiņā, pēc tam varēja paņemt līdzi.

Ekskursijas noslēgumā ierakstījām „Laimas” viesu grāmatā lielu PALDIES par par iespēju doties šajā „saldajā ceļojumā”!

Informāciju sagatavoja 9. b klases skolēni