eTwinning projektos  “Grāmatas-dzīves stundas”

2019./2020.mācību gadā mūsu skola piedalījās vēl divos eTwinning projektos  “Grāmatas-dzīves stundas” («Книги-уроки жизни») un  «Тalantu zvaigznājs» («Созвездие талантов»).

Abos projektos skolēni darbojas kopā ar krievu valodas skolotāju Ludmilu Sumļaņinovu.

Projektā   «Тalantu zvaigznājs» («Созвездие талантов») darbojās 11.a klases skolēni,  aktivitātes projektā tiks  turpinātas 2020./2021.m.g.

Projektā  “Grāmatas- dzīves stundas” («Книги-уроки жизни») piedalījās 10.d klases skolēni, un šogad projekts noslēgsies. Nedaudz pastāstīsim, kā mums veicās projektā.

Kāda ir grāmatas loma cilvēka dzīvē? Katru dienu mēs atveram dažādas grāmatas. Vai  domājam  par to, ko grāmatas mums  dod? Vai ir viegli izveidot grāmatu? Ko lasa vienaudži  no citām valstīm? Visas atbildes ir atrodamas grāmatās. Lasīšana ir veids, kā paplašināt savu redzesloku, un veids, kā mijiedarboties ar apkārtējo pasauli.

Projekta mērķis ir radīt interesi par lasīšanu, grāmatām un atbalstīt skolēnu literāro darbību.

Šī projekta galvenais uzdevums ir izveidot kopīgo  maģisko papīra grāmatu, kas ceļo pa pastu no vienas valsts uz otru, un katra partnervalsts tajā ieraksta par sevi, par skolu, par saviem hobijiem, par grāmatām, kuras skolēni  mīl un lasa. Bet grāmatas galvenā daļa ir maģiskais stāsts, kuru partneri veido, papildinot viens otru. Katra valsts pievienoja savu grāmatas  fragmentu. Neviens nezina, kā šis stāsts beigsies. Katrā skolā būs  grāmatas elektroniskā versija, kurā arī izveidota projekta gaitā.

    Projektā piedalās 9 skolas no 8 valstīm: 1 skola no Armēnijas, 1 skola no Gruzijas. 1 skola no Igaunijas, 1 skola no Polijas, Saldus vidusskola no Latvijas, 1 skola no Čehijas. Pamatskola no Benesovas (Čehijas Republika) un pamatskola “Dzukia” no Alītas (Lietuva) ir mūsu ilggadējās projekta partneru skolas.

Projekta laikā jaunieši dalījās iespaidos par lasītajām grāmatām, izgatavoja grāmatzīmēs, apmainījās ar tām ar projekta partneriem un izveidoja reklāmas par projektā iesaistīto valstu grāmatām krievu valodā.

Paldies par aktīvu dalību projektā ( pat brīvajā laikā) šādiem skolēniem: Annijai Žundai, Gabrielai Anastasijai Zandbergai, Nikolai Svilānei, Paulai Barisai, Karmenai Zonbergai, Artim Hermansonam, Lindai Jirgensonei!

Neliels ieskats mūsu projekta rezultātā.