Ilgtspējība dabā un izglītībā

Saldus vidusskolas četri skolēni: Anete Dravniece, Tīna Helēna Naidenova, Viktorija Adijāne un Rolands Bitenieks, un divas skolotājas Anita Ieriķe un Baiba Kalve Vištarte laikā no 3. līdz 8. februārim bija Erasmus + projektā ” Ilgtspējība dabā un izglītībā”. Projekta aktivitātes norisinājās Ubedas un Almērijas pilsētās Spānijā.Projekta ietvaros viesojāmies Ubedas katoļu pamatskolā, redzējām kā noris mācību process, piedalījāmies mācību stundās. Ubedas pilsētā piedalījāmies “esparto workshop” darbnīcās, kur uzzinājām kā no grīšļiem, kuri aug kalnos var veidot dažādus pinumus. Smēdē mācījāmies kalt un locīt dzelzs stieples, lai iegūtu vēlamo formu, redzējām kā strādā kalēji. Podnīcā mācījāmies tradicionālo podu izgatavošanas tehniku, redzējām kā trauki tiek izrotāti un grebti. Jāpiebilst, ka seno amatu pratēji savas prasmes nodod no paaudzes paaudzei, tādējādi saglabājot senos arodus. Ubedas pilsēta ir apmēram 2000 gadus veca, redzējām seno apbūvi, kuras pamatā ir balts kaļķakmens, liela ietekme šeit ir katoļticībai, tādēļ daudz senu katedrāļu un baznīcu. Braucot uz Almērijas pilsētu pa ceļam iegriezāmies Guadix alās, kuras izveidojuši cilvēki, lai tur dzīvotu un tur dzīvo vēl joprojām. Almērijā redzējām tirkīzzilu jūru nacionālajā parkā “Cabo de Gata”, kur reiz atradies koraļļu rifs, jāpiebilst, ka apkārtne ļoti kalnaina, redzējām šiem kalniem raksturīgu augu valsti: rozmarīnu, izopu,majorānu, kaktusus, alveju u.c. Apmeklējām dabas parku “Sierra de Cazorla”, kas atradās 1600 m v.j.l., redzējām šo lielāko biosfēras rezervātu Spānijā, kas pēc platības ir otrs lielākais Eiropā. Gidu pavadībā iepazinām augu un dzīvnieku valsti, gatavojām aromātisko sāli no rozmarīna. Devāmies pārgājienā gar Borosas upi, priecājāmies par varenajām kalnu grēdām, iežu atsegumiem un ar kaļķakmeni izklātās upes gultni, kurā ik pa brīdim bija kāda maza ūdens krāce. Projekta ietvaros darbs turpinās, tas paredz aktivitātes mācību un ārpusstundu laikā, kā arī aktivitāšu atspoguļojumu e Twinning vietnē.