Imantam Kalniņam 80

Mācību gada noslēgumā 10.a un 10. b kl. skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros papildināja savu kultūras apvārsni. Skolēni noklausījās koncertlekciju “I.Kalniņam -80”, “Latvijas kino vēsturē”.

Pēc koncertlekcijas “I.Kalniņam” skolēni rakstīja piecrindes, kurās veltīja atzinīgus vārdus par komponista I.Kalniņa daiļradi, uzsverot tā nozīmīgumu “brīvības” elpas radīšanā tālajos 20.gs. 70.g. Skolēni bija saklausījuši pāri laikam esošo I.Kalniņa mūzikā.

J.Bakevica par I.Kalniņu  raksta-

  • Komponists.
  • Talantīgs, apbrīnojams.
  • Sacer, nospēlē, dibina
  • Imants spēj uzrunāt klausītājus
  • Iedvesmojoši.

Skolēni atzina, ka lekcijā “Latvijas kino vēsture” bija vairāki viņiem zināmi fakti par kino tapšanu Latvijā, kā arī bija iespēja uzzināt par Rīgas kinostudijas būvniecību, vērienīgo darbību, tās vēsturi, nozīmīgumu Ziemeļeiropā. Interesanti šķita uzzināt vārda tapieris nozīmi.

M.Metla, minot iemeslus, kāpēc šo lekciju ieteiktu noklausīties citiem, norāda ne tikai izzinošos, bet emocionālos iemeslus -“tā atsauc atmiņā sen nedzirdētas, dažādas dziesmas no bērnības, un tā izraisa pozitīvas emocijas.”