Kā cep maizi un rotaļājas viduslaikos?

Programmas “Latvijas skolas soma”piedāvājumu savā mācību procesā izmantoja 3. b klase.

Skololēni devās ekskursijā uz maizes ceptuvi “Lāči”, kur ekskursijas laikā skolēni uzzināja par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām, iepazinās ar maizes cepšanas procesu. Apskatīja maizes krāsnis, cepēju darbarīkus. Degustēja produkciju un paši izveidoja kliņģeri.

Jaunpils pilī katrs skolnieks kļuva par pilnvērtīgu viduslaiku skolas skolēnu un ietērpās mazā mūciņa tērpā. Gide un viduslaiku personāžs brālis Teodors iepazīstināja ar pili, celtniecības noslēpumiem, galma manierēm.  Zēni iepazinās ar bruņinieku ieroču vadīšanas māku. Noslēgumā par godu pils viesiem šāva lielgabals.

Tika spēlētas viduslaiku galda spēles. Jautra bija staigāšana ar koka kājām, maisu cīņas, loka šaušana.