Kas ir teātris?

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros pie 8.klašu skolēniem viesojās Nacionālā teātra aktieri Uldis Siliņš, Igors Šelegovskis un Liene Sebre ar  izrādi-lekciju”Kas ir teātris?!?” . Tā radīja jauniešos daudzpusīgu un padziļinātu interesi par teātra mākslu uzrunājot viņus kā līdzīgie, tas ir, jauni mākslinieki, kas tikai nesen beiguši studijas un sākuši darbu teātra nozarē. Ir būtiski, lai jaunā paaudze izprastu mākslas un kultūras nozīmīgumu un tās “pievienoto vērtību”. Tieši tāpēc šāds formāts – diskusija starp jauniem cilvēkiem – būtu demokrātiskāks un brīvāks.

Tas bija aizraujošs 40 minūšu piedzīvojums, kurā tika demonstrēti arī video kadri no izrādēm, rādot piemērus, kā darbojas Nacionālā teātra māja. Tika godīgi runāts arī par to, ka var būt garlaicīgas izrādes, tās var būt šokējošas, nesaprotamas un pat neinteresantas.