“Kultūras kanons, radošā un mana brīvība.”

Kultūras kanona konkursa 2.kārta “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība.”

Š.g.10.janvārī Latvijas kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” pulcējās Latvijas Kultūras kanona 1. kārtas uzvarētāji no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem.

Kurzemi pārstāvēja divas Saldus vidusskolas komandas.12.klašu komandā- E.Mikāls, R.Petrāviča, D.Gavars, 10.klašu komandā- N.Svilāne, A.Kunkule, K.Ķetlere.

Izpratni par radošo brīvību, pašizpausmi, uzdrīkstēšanos skolēni pilnveidoja lekcijās, praktiskās darbnīcās kopā ar spilgtām laikmetīgās mākslas personībām. Nodarbības vadīja Kristiāns Brekte mākslinieks, Ingūna Elere dizaina biroja “H2E”dizainere, Krista Burāne režisore.

Lektori skolēniem saistībā ar fināla kārtas uzdevumu, kurā jāveido performance, hepenings vai izstāde, lika aizdomāties par tādām vērtībām kā cieņa, atbildība, drosme savu un citu robežu pārbaudīšanā, paužot kādu noteiktu vēstījumu.

Dienas noslēgumā skolēni apmeklēja Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles biroju, kurā piedalījās sarunā “Vai mākslai ārpus kanona ir interesantāk?”, kā arī iepazinās ar Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas piemēriem, iecerēm, lai gūtu iedvesmu savai radošai pašizpausmei, gatavojoties fināla kārtai.