“Music Connects Europe” Latvijā

No 24.septembra līdz 26.septembrim Saldus vidusskolā viesojās ciemiņi no Grieķijas, Spānijas, Bulgārijas, Polijas un Itālijas “Music connects Europe” projekta ietvaros. Tā bija tikšanās skolotājiem un projektu koordinatoriem, lai veidotu kopīgu dialogu par jau projektā paveikto un plānot nākamās aktivitātes.

Ir jau notikuši trīs ārzemju braucieni, pirmais brauciens bija skolotājiem un projektu koordinatoriem uz Poliju, lai uzsāktu projektu, iepazīties un stāties pretī izaicinājumam kopīgi realizējot projektu. Otrais brauciens bija mobilitāte skolotājiem kopā ar skolēniem uz Itāliju, Palermo. Trešais brauciens bija skolotājiem kopā ar skolēniem uz Bulgāriju, Vratsu. Savukārt, tieši Latvijas vizītē noslēdzās pirmais projekta posms un tika veidotas dažādas atskaites, kā arī plānotas nākamās mobilitātes uz Grieķiju un Spāniju. 24.septembrī viesi kopā ar skolniecēm Amandu Kunkuli, Leandru Spriesli un Eleonoru Zanderi, direktori Ingu Mankus, skolotāju Ivetu Ķirsi un projektu koordinatori Jekaterinu Andrejevu devās ekskursijā par skolu un Saldus pilsētu. Viesi no sākuma ieradās skolā un iepazina tās mājīgo atmosfēru, skolas telpas un klausījās mūsu skolnieču Amandas Kunkules, Leandras Spriesles un Eleonoras Zanderes stāstījumu. Mūzikas kabinetā viesus sagaidīja īpašais muzikālais pārsteigums no mūzikas skolotājām un skolniecēm.

Pēc ekskursijas norisinājās darbs pie projekta. Taču vakarā viesi izbaudīja īpašo koncertu, kuru sagatavoja skolnieces Amanda Kunkule, Leandra Spriesle un Eleonora Zandere, Katrīna Ķetlere, skolotāja Sanita Spriesle un uzaicinātie muzikanti. Īpašie viesi bija tautas deju ansamblis “Kursa”un Andris Akermanis.

Nākamajā dienā bija iespēja apskatīt Saldus Mūzikas un mākslas skolu, kur mūs sagaidīja tās direktors Mārtiņš Bērtulis. Pēc ekskursijas Saldus Mūzikas un mākslas skolu devāmies uz Liepājas pilsētu, kur gida pavadībā izdevās apskatīt karaostu, Ziemeļu molu, koncertzāli “Lielais dzintars”, pastaigāties pa pilsētas ielām un klausīties gida stāstījumā par pilsētās ievērojamākajām vietām.

Pēdējā diena tika pavadīta Rīgā, kur arī gida pavadībā izdevās izbaudīt galvaspilsētas atmosfēru. Apskatījām Alberta ielu ar tās skaistajām Jūgendstila ēkām, devāmies pastaigā pa pilsētu un apskatījām Vecrīgas nozīmīgākās vietas.