Saldus vidusskolas vārds izskan Zinātnes dienā

20. novembrī 6.c klases skolnieks Damārs Druvaskalns piedalījās Rīgā, ZINOO Zinātnes dienā. Lai tiktu uz šo pasākumu, kurā piedalījās dalībnieki no Baltijas valstīm, bija jāpiesakās savlaicīgi, aizpildot anketu ar dažādiem jautājumiem. Atlase bija liela. Rezultātā Damārs Druvaskalns iekļuva to 28 skolēnu vidū, kuri ieguva iespēju piedalīties pasākuma aktivitātēs. Damāra komanda ieguva 5. vietu 16 komandu konkurencē. Viņa komandā bija 3 dalībnieki: viņš pats un  2 Lietuvas pārstāvji.

Zinātnes dienā notika lekcijas, dažādu interesantu eksperimentu demonstrējumi un praktiski eksperimenti komandās. Bija jārada “Sumo robots”, “Debesskrāpis”, kurš iztur spēcīgas vibrācijas un “Drošības spilvens” olai, kura tika mesta no 2 m augstuma. Visa darbība notika angļu valodā.

Bija ļoti interesanti un aizraujoši. Iesaku arī citiem pieteikties uz Zinoo Centra organizētajām nodarbībām.

Teksts: Damārs Druvaskalns un Svetlana Rudzīte

Foto: Damārs Druvaskalns.