U2 have a voice mobilitāte Latvijā

Šonedēļ Saldus vidusskolā viesojās viesi no Grieķijas, Islandes un Čehijas. Skolā norisinās starptautisks Erasmus+ projekts “U2 have a voice”.

Projekta laikā katra dalībvalsts iepazīstināja ar savu valsti, pilsētu un skolu. Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar Saldus novada domes priekšsēdētāju Māri Zustu un viņa darbu domes priekšsēdētāja amatā. Kā arī dienas gaitā plašāk iepazina pilsētu, apmeklējot. Kad skolēni Saldu bija iepazinuši, viņi devās nelielā ekskursijā uz Kuldīgu, kurā iepazinās ar vecpilsētas ainavu un Ventas rumbas burvību, kā arī iepazina kafijas grauzdēšanas noslēpumus. Skolēni netikai iepazina pilsētu, bet arī gatavojās un rīkoja debates par dažādām tēmām. Tā kā viens no projektu virsuzdevumiem bija – brīvprātīgais darbs, tas skolēni gatavoja našķus un rotaļlietas, un pēc tam tās nogādāja Latvijas sarkanajā krustā Saldus komitejā un Saldus novada zupas virtuvē, lai šīs iestādes var nodot tālāk dāvaniņas un cienastu cilvēkiem, kam tas ir nepieciešams. Ceturtdienas vakarā viesi, viesģimenes un mūsu skolas skolēni, kas darbojās projektu aktivitātēs satikās Saldus vidusskolā “Nacionālajā vakarā”, kur katra valsts mācīja savu tautas deju un dalijās iespaidos par piedzīvojumu Saldū. Visas nedēļas garumā viesi dzīvoja viesmīlīgajās ģimenēs, kas piekrita piedzīvojumam, uzņemt ārzemju skolēnu savā ģimenē.

Šodien viesi viesojas Rīgā, kurā apskatīs vecpilsētas skaistās ielas un arhitektūru, iepazīsies ar Latvijas Republikas Saeimu un Labklājības Ministri R.Petraviču.

Lielu paldies sakam projektu iesaistītajiem skolotājiem, skolēniem un viesģimenēm par aktīvu līdzdalību šajā nedēļā.