Vai izvēlēties nākotnes profesijas?

10.oktobrī projekta SAAM 8.3.2.2. ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” un karjeras projekta ietvaros, 12. klašu skolēni devās uz vienu no Kurzemes skaistākajām pilsētām – Ventspili, kur apmeklējām Ventspils digitālo centru un iepazinām nākotnes profesijas-IT speciālists, maketētājs programmētājs un 3D grafikas dizaineris. Tur mēs maketējām viedtālruņa aplikāciju, kurā bija nepieciešams atrast konkrētu cilvēku pūlī. IT speciālists mums pastāstīja un parādīja, kā veidot un rediģēt mājaslapas. Pēc tam devāmies uz mašīnbūves uzņēmumu “Bucher”, kur uzzinājām par mašīnbūvei nepieciešamajām profesijām, piemēram, metinātājiem, inženieriem, mehāniķiem un kvalitātes testētājiem. Noslēgumā apmeklējām Kurzemes Radioastronomijas centru Irbenē. Ekskursijā laika iepazinām Irbenes teritoriju, devāmies pārgājienā pazemes tunelī un raķešu konstruktora Frīdriha Candera memoriālās telpas apskatē ēkā “Kristāls”,uzzinājām, kā  joprojām zinātniskos nolūkos darbojas 32 m pilnīgi grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra – 16 m antena RTs-16. Abas antenas atjaunotas 2015. gada vasarā.