Vēsture, zinātne un Polija

Š.g. 9.05.-12.05. 8.a,8.b,10.b un 11.b klases pārstāvji kopā ar skolotājām I.Roģi un B.Kalvi- Vištarti devās mācību ekskursijā uz Polijas galvaspilsētu Varšavu, lai iepazītu tās vēsturi un kultūrmantojumu. Apmeklējām  Polijas augstāko ēku – Zinātņu akadēmiju, no kuras skatu torņa aplūkojām Varšavu, tās kopējais augstums ir 237 m, XVII gs. celtu kņazu Mozovecku pili, kurā 300 gadus atradies parlaments. Guvām iespaidus par Polijas “seno pilsētu”- Stare Miasto, kas 1980.g. tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras sarakstā kā īstas, autentiskus fragmentus saglabājušais rekonstrukcijas piemērs, jo otrā Pasaules kara laikā tika pilnībā iznīcināta un uzcelta no jauna. Apmeklējām 1944. gada sacelšanās dalībniekiem veltītu muzeju, kurā guvām priekšstart par II Pasaules karu. Bijām Karaliskajā Lazenku parkā, kas bija pēdējā Polijas karaļa Staņislava Augusta Poņitovska rezidence, kā arī  Wilanow pils muzejā – karaļa Jana III Sobiecka vasaras rezidencē, kas ir viens no ievērojamākajiem baroka pieminekļiem Eiropā. Bijām arī slavenā poļu astronoma un matemātiķa vārdā nosauktā Nikolaja  Kopernika Zinātnes centrā, kas ir lielākais šāda tipa objekts Austrumeiropā , tā platība ir  22 000 kvadrātmetru, tajā redzējām daudz zinātnisku triku, pārsteigumu un eksperimentu.