Vēstures fakti un liecības animācijas filmā

Vēl pirms skolēnu brīvlaika 9. – 12.klašu skolēni vēstures stundās skatījās dokumentālu animācijas filmu “Mans mīļākais karš…”

Bērnības atmiņās balstīts dokumentāls stāsts par Latviju no 70. gadiem līdz Atmodai, no padomju režīma līdz neatkarības atjaunošanai.

Filma Mans mīļākais karš ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku.
Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena: “Filmas pamatjautājums – cik liela nozīme ir katra cilvēka atbildībai, drosmei un ticībai – ir svarīgs gan pagātnē, gan šobrīd, gan Latvijā, gan citur pasaulē.”

Kā atzina vēstures un sociālo zinību skolotājas, dokumentālā multfilma skolēniem ļāva vieglāk uztvert vēstures faktus par laiku, ko skolēni nav piedzīvojuši.

Iespēja skatīties tika finansēta no programmas “Latvijas Skolas soma”