Vides projekts “Atbildīgi par rītdienu!”

Jaunā mācību sezona ir sākusies ar dažādām interesantām aktivitātēm un projektiem. Sadarbībā ar biedrību “Sadarbības platforma”, Saldus vidusskolas sesto klašu skolēniem ir iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs projekta “Atbildīgi rītdienai!”( līguma nr. 1-08/49/2019 )ietvaros, lai paplašinātu savas zināšanas vides izglītības jomā. Projektā piedalās 5 Latvijas skolas (Rīga, Mazsalaca, Ezere, Saldus, Rēzekne).

Projekta ietvaros sesto klašu skolēni jau ir piedalījušies projekta atklāšanas pasākumā – konkursā “Vide, daba un es” un  apmeklējuši Skrundas metāllūžņu dizaina muzeju-darbnīcu.

Savukārt 08.10.-26.10.  skolēni veidos memes (attēlus, reklāmas, video ar asprātīgiem saukļiem par vides tēmu).

Konkursa nolikumu lasi šeit: konkurss nolikums_memes

Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds. Projekta termiņš: 16.09.2019.-31.12.2019.

Vides projekta aktivitātes
Projekta atklāšanas pasākums “ Vide, daba un es”.
Ekskursija uz Skrundas metāllūžņu dizaina muzeju Skrundā.
Konkurss “ Es, vide, klimats memēs”.  ”
Piedalīšanās plenērā Ezerē (1 diena) – projektā iesaistītie pedagogi.
Lekcijas – diskusijas “Kā varam taupīt resursus savā ikdienā” (virtuāla ekskursija Elektrum Energo efektivitātes centrā”)/“Zaļā josta” izglītojošās īsfilmas “Papīra ceļš” demonstrācija.

Radošās darbnīcas “Dāvanu maisiņu izgatavošana no auduma atgriezumiem un koka elementu izgatavošana no sprunguļiem” skolēniem.

Radošā darbnīca vecākiem “Iepirkuma maisiņu izgatavošana no auduma atgriezumiem un jaunu lietu radīšana no metāla atgriezumiem un nevajadzīgiem metāla elementiem”.
Radošā darbnīca “Ziemassvētku rotājumu veidošana” klasēs.
Projekta noslēguma pasākums skolā .

Brauciens uz Rīgu (40 aktīvākie projekta dalībnieki un konkursa “Es, vide, klimats memēs” uzvarētāji dosies uz Rīgu, kopējo projekta noslēguma pasākumu.

Labo lietu apmaiņas punkts .

Materiālu sagatavoja: Svetlana Rudzīte, biedrības “Pīlādžoga” pārstāve, vides projekta koordinatore