Zinātnes un mākslas krustpunkti

21. aprīlī projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Saldus vidusskolas 6.c, 7.b un 7.d klase un audzinātājas uzzināja, kā notiek zinātnes un mākslas mijiedarbība, lai radītu kvalitatīvu mākslas filmu.

Lielākā daļa no mums ir redzējuši filmu „Dvēseļu putenis”. Vladislavs Savlovskis pastāstīja, ka filma veidota piecus gadus, lai ticami parādītu gan galvenā varoņa nobriešanu karā, gan gadalaiku maiņu, gan kara ainas. Uzzinājām, kā ar ķīmijas palīdzību iegūst mākslīgo sniegu, mākslīgās asinis un rētas. Īpaši baisi likās, kad aktieris it kā iegrieza rokā ar sviesta nazīti un tecēja „asinis”. Tomēr atviegloti uzelpojām, kad sapratām, ka tas ir tikai ar ķīmisku vielu palīdzību radīts triks. Degoši cilvēki filmās ir vai nu kaskadieri, vai pat manekeni. Arī trikus ar uguni veic ar ķīmijas palīdzību.
Sapratām, ka ir daudz neparastu un interesantu profesiju cilvēki, kas iesaistīti filmas veidošanā. Mācīsimies ķīmiju!

Šo nodarbību noskatījās arī 7.b klase :

“Ir vairākas dzīves jomas un profesijas, kurās zinātne un māksla cieši saistītas, piemēram, arhitekti, pirotehniķi, grimētāji u.c. Šoreiz dzirdējām, kā filmā “Dvēseļu putenis” tapa mākslīgais sniegs, mākslīgās asinis, pirotehniski sprādzieni. Izskatījās vienkārši: glicerīns + medus + ūdens + pārtikas krāsviela= asinis vai arī kartupeļu ciete + vazelīns + tonālais krēms + lūpu krāsa = asiņojoša rēta. Žēl, ka mazajos zoom galerijas ekrāniņos efektus tik labi nevarēja saskatīt, kā tas būtu bijis, tiekoties klātienē!”

Savukārt 7.d klases puiši atzīst, ka uzzināja ka filmā “Dvēseļu putenis”  iztērēja 11 litrus ar neīstām asinīm, kuras ir diezgan viegli uztaisīt. Bija patīkami ne tikai klausīties, bet arī redzēt. Interesanti bija uzzināt par citu cilvēku mērķiem un plāniem, uzzināt kas viņus motivē. Radīja dziļāku interesi, izmēģināt praktiski.

Paldies Zinātnes teātra komandai!

 

bļoda ar putām ekrānšāviņš no nodarbības

ekperiments eksperiments