“Music connects Europe” Bulgārijā

Saldus vidusskolas skolnieces Amanda Kunkule, Katrīna Ķetlere un Leandra Spriesle no 3.jūnija līdz 9.jūnijam piedalījās projekta braucienā uz Bulgārijas pilsētu Vratsu. Kopā ar skolniecēm skolu pārstāvēja skolotāja Ludmila Sumļaņinova un projektu koordinatore Jekaterina Andrejeva.

Pirmā diena bija pavadīta pastaigājoties apskatījām pilsētu, skaistos kalnu skatus un izbaudījām silto laiku, kā arī pārsteidza krasi mainīgie laika apstākļi, kad sākās stiprs lietus. Apskatījām Vratsas vietējo vēsturisko muzeju.

Otrajā projekta dienā Bulgārijas skolas “SOU “Otec Paisii” Vratsa” skolēni un skolotāji svinīgi sagaidīja visus mobilitātes dalībniekus pie skolas ieejas ar cienastu – maizi un garšvielām. Visus viesus iepriecināja vietējās skolas skolēnu priekšnesumi – dziesmu izpildījumi. Pēc koncerta sekoja direktora uzruna un iepazīšanās ar skolas telpām un mācību niansēm. Kā arī skolēni no visām valstīm stāstīja par savu izvēlēto populārās mūzikas izpildītāju un rādīja prezentācijas, kā arī atskaņoja mūziķu izpildītās dziesmas.

Nākamajā dienā devāmies ekskursijā  uz “Ledenika”, kas ir Balkānu kalnu ala, kurā ir iespējams apskatīt dažādas ejas, “karsta” veidojumus. Pēc tam bija brīvais laiks brīvajā dabā, kur varēja piedalīties piknikā, komunicēt, pastaigāties un kopīgi nesteidzīgi pavadīt laiku.

Ceturtajā dienā skolēniem bija iespēja savus priekšnesumus rādīt dzīvajā izpildījumā. Uzstājās skolēni no Bulgārijas, Grieķijas un Latvijas. Amanda, Katrīna un Leandra izpildīja “Carnival Youth” dziesmu “Akmentiņi”, klausītāji izpildījumu novērtēja atzinīgi un ar skaļiem aplausiem. Šajā dienā arī visi projekta partneri no Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Latvijas un Polijas tikās kopīgā apspriedē un runāja par paveikto un izrunāja to, kas uz doto brīdi bija aktuāls – atskaites, tikšanās Latvijā šī gada septembrī un nākamās mobilitātes.

Pēdējā dienā skolēni, skolotāji un projekta koodinatori devās braucienā uz Sofiju – bija iespēja pastaigāties un izbaudīt galvaspilsētas atmosfēru.

 

Starptautisko projektu koordinatore Jekaterina Andrejeva