“Pēc senču tradīcijām”

  1. decembrī biedrība „Pīlādžoga” organizēja Saldus vidusskolas sākumskolas skolēniem pasākumu kopā ar folkloras kopu Agritas Pilenieces vadībā projekta „Pēc senču tradīcijām” ietvaros.Ziemas saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad gada vistumšākajā brīdī atgriežas gaisma – Saule. Bluķa vilkšana ir viena no Ziemassvētku galvenajām tradīcijām ar savu simboliku un jēgu. Tā ir ļoti sena un līdz mūsdienām ir saglabājusi savu nozīmību un aktualitāti – sadedzinot veco, atbrīvojam ceļu jaunajam. Vispirms bērniem tika krāsotas sejas jeb maskošanās. Maskotā gājienā taisot troksni ar koka karotēm, pannām, pašdarinātiem grabuļiem  apkārt skolas teritorijai  notika bluķa vilkšana, lai iznīcinātu visu ļauno.  Bluķis tika ievelts ugunskurā un sadedzināts. Pēc tam  skolēni un skolotāji tika iesaistīti  dažādās rotaļās.

Projekta vadītāja Sandra Daktere.

Projektu finansē  Saldus novada pašvaldības atbalsta fonds.